Home / Lajme / Rajon / Tahiri: Politikanët do t’i bien pishman nëse Haradinaj nuk bëhet kryeministër

Tahiri: Politikanët do t’i bien pishman nëse Haradinaj nuk bëhet kryeministër

Deputeti i AKR-së, Labinot Tahiri para se të nisë seanca konstituive e Kuvendit e paralajmëruar në orën 10:00, ka thënë se Ramush Haradinaj e meriton të bëhet Kryeministër.

Labinot Tahiri ka thënë, se nëse nuk bëhet Ramush Haradinaj kryeministër, “…një klasë e politikanëve do t’i bien pishman që e kanë dështuar këtë proces”, ka thënë Tahiri.

“Unë votoj nëse marr leje nga partia dhe nga lideri im, nuk jam person që bëj bllokadë, sepse popullata ka humbur shpresën, dikush duhet të reflektoj”, ka thënë ai.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *