Home / Lajme / Botë / Të paktën 27 të lënduar në një aksident zinxhiror në Gjermani

Të paktën 27 të lënduar në një aksident zinxhiror në Gjermani

Të paktën 27 persona janë lënduar mbrëmë gjatë një aksidenti zinxhiror të 29 automjeteve në autostradën në pjesën jugore të Gjermanisë, njofton DPA.

Sipas policisë gjermane, njëri nga të lënduarit në fatkeqësi ndodhet në gjendje kritike, ndërsa të tjerët pritet që gjatë ditës të lëshohen në mjekim shtëpiak.

Shkak për aksidentin ka qenë shiu i rrëmbyeshëm, që në atë kohë ka reshur në autostradë mes qyteteve Adelc’hauzen dhe Odelc’hauzen.

Për shkak të aksidentit, me ç’rast është krijuar zinxhir nga automjete i gjatë 150 metra, disa orës ka qenë i ndërprerë qarkullimi në këtë rrugë në drejtim të Munihut.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *