Home / Lajme / Botë / Vërshimet në Tajlandë marrin jetën e 23 personave

Vërshimet në Tajlandë marrin jetën e 23 personave

​Vërshimet në Tajlandë marrin jetën e 23 personave

Të paktën 23 persona kanë humbur jetën në vërshimet, të cilat muajin e kaluar goditën Tajlandë, njoftuan sot zyrtarët.

Vërshimet kanë kërcënuar komunikacionin ajror dhe hekurudhor, ndërsa janë vërshuar edhe një numër i madh i fermave për rritjen e orizit, me çka janë goditur rreth një milion banorë të Tajlandës, transmeton AFP.

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *