Home / Lajme / Kronika e zezë / Vetura hynë në oborrin e një shtëpie, nuk ka viktima

Vetura hynë në oborrin e një shtëpie, nuk ka viktima

Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm, një veturë me tabela të Austrisë ka përfunduar në oborrin e një shtëpie në fshatin Xerxë të Rahovec.

Sipas dëshmitarëve, vetura kishte qenë në tejkalim me një shpejtësi tejet të lartë, me ç’rast ka humbur kontrollin dhe ka devijuar rrugën, duke kaluar në oborrin e një shtëpi për rreth 300 m.

Fatmirësisht nuk ka pasur viktime, kurse shoferi A.H dhe një pasagjere janë në trajtim shëndetësor në spitalin e Gjakovës.

Aksidenti ka ndodhur në magjistralen Prizren-Gjakove, ku shpejtësia e lejuar në atë zonë është 50km/h. /KP/

Gjithashtu lexo

Bogovinë, vidhet stoli ari me vlerë 36.000 euro

Vjedhje e rëndë prej 2.250.000 denarë ka ndodhur dje në fshatin e Tetovës në Bogovinë, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *