Home / Kryesoret / Zaev dhe Lika prezantojnë detajet e Ligjit për gjuhët

Zaev dhe Lika prezantojnë detajet e Ligjit për gjuhët

Me rastin e miratimit të tekstit të Ligjit për përdorimin e gjuhëve në Republikën e Maqedonisë, Kryeministri Zoran Zaev dhe zëvendës kryeministri për implementimin e Marrëveshjes së Ohrit dhe Sistem Politik, Hazbi Lika do të bëjnë prezantimin e detajave të përmbajtjes së tekstit të Propozim ligjit që u miratua nga Qeveria e RM,

Deklaratën për media kryeministri Zaev dhe zv.kryeministri Lika do ta japin sot në Ohër.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *