Home / Lajme / Maqedoni / Zgjidhet drejtori i ri i Agjencisë për kadastër dhe patundshmëri

Zgjidhet drejtori i ri i Agjencisë për kadastër dhe patundshmëri

Drejtor i ri i Agjencisë për kadastër dhe patundshmëri është Boris Tunxhev. Ai është i magjistruar në shkencat e teknike nga sfera e gjeodezisë,

Gjatë kësaj kohe, ai ishte kryetar i Odës së Gjeodezisë. Nga viti 2011 deri 2016 ishte kryetar i Odës së Tregtisë për punë punë gjeodezie, anëtar i Odës së sferës së arkitektëve dhe inxhinieri, mirëpo në të njëjtën kohë edhe anëtar dhe delegat në Këshillin e Kuvendit të gjeodetëve të Evropës.

Tunxhev vjen në vendin e Sllave Trpevski. Drejtori i ri i cili është nga radhët e LSDM-së, ishte kritik i ashpër i ndryshimeve të ligjit për kadastër të patundshmërive.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *