Home / Lajme / Rajon / Zjarr i madh në ishullin grek të Qefalonisë

Zjarr i madh në ishullin grek të Qefalonisë

Zjarr i madh ka shpërthyer në ishullin e Qefalonisë, por falë pranisë së fuqishme të zjarrfikësve, zjarri nuk arriti që t’i përfshijë shtëpitë në afërsi. Megjithatë, fillon evakuimi i dy fshatrave, ndërsa turistët transportohen me autobusë, njoftoi botimi grek “Proto tema”.

Zjarret shkatërruan dy shtylla elektrike dhe për këtë arsye u paraqitën probleme gjatë furnizimit me energji elektrike.

Dy prej vatrave të zjarrit  janë shuar, por të tjera janë përllogaritur si terren i vështirë dhe pritet që sot të shuhen me ndihmën e aeroplanëve.

Gjithashtu lexo

Edhe një veturë e vjedhur gjendet përmes Facebook-ut (FOTO)

Pak ditë pasi u gjet një kamion i vjedhur përmes grupit të Facebook-ut “Marakli t’kerreve”, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *