Home / Lajme / Botë / Zjarr në ndërtesën më të madhe banuese në Dubai

Zjarr në ndërtesën më të madhe banuese në Dubai

Zjarr i madh ka shpërthyer menjëherë pas mesnate në njërën nga ndëltesat më të mëdha banuese në botë, që ndodhet në Dubai, njofton ABC Njuz.

Ekipet zjarrfikëse janë në terren, ndërsa tash për tash nuk ka të dhëna për të vdekur ose të plagosur.

Rrokaqielli ka 86 kate dhe është e lartë më shumë se 300 metra.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *