Home / Lajme / Rajon / Zjarret e Shqipërisë arrijnë edhe në Kosovë, Vërmica po digjet (Foto)

Zjarret e Shqipërisë arrijnë edhe në Kosovë, Vërmica po digjet (Foto)

Zjarri ka përfshirë disa zona malore në Vermicë.

Temperaturat e larta dhe pakujdesia nga faktori njeri kanë bërë që zjarri të zgjerohet gjithnjë e më shumë në malet në Vermicë.

Nuk dihet ende nëse ekipet e zjarrëfikësve kanë dalur në terren për të lokalizuar zjarrin.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *