Home / Lajme / Botë / Zjarri përfshin ishullin, alarmohen turistët

Zjarri përfshin ishullin, alarmohen turistët

Rreth 700 persona, kryesisht turistë, janë evakuuar nga Korsika gjatë natës së kaluar dhe mëngjesit të sotëm për shkak të zjarreve që kanë kapluar malet.

Ata janë evakuuar pasi që erërat e fuqishme, të cilat fryjnë deri në 120 kilometra në orë kanë përhapur dy zjarre të fuqishme.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *