Home / Sport / Zyrtare: Ndahen grupet e shortit, kundërshtarët e mundshëm të Shkëndijës një rival luks

Zyrtare: Ndahen grupet e shortit, kundërshtarët e mundshëm të Shkëndijës një rival luks

UEFA ka ndarë në grupe skuadrat që do të marrin pjesë në shortin e sotëm të fazës “play off” në Ligën e Europës.

Në këtë mënyrë është mësuar se Skënderbeu nuk mund të ndeshet me Milanin, por ka fat pasi mund të marrë si kundërshtar ekipe të përballueshme ose një prej Ajaksit dhe Fenerbahçes.

Ndërkohë kuqezinjtë e Tetovës janë vendosur në të njëjtin grup me Milanin, çka bën të mundur që Shkëndija të mund të ketë një rival luksi në këtë fazë.

Kundërshtarët e mundshëm të Skënderbeut

Ajaks (Holandë)

Fenerbahçe (Turqi)

Ludogorets (Bullgari)

BATE Borisov (Bjellorusi)

Dinamo Zagreb (Kroaci)

Makabi Tel-Aviv (Izrael)

Kundërshtarët e mundshëm të Shkëndijës

Milan (Itali)

Dinamo Kiev (Ukrainë)

Krasnodar (Rusi)

Klub Bryzh (Belgjikë)

Austria Vjenë (Austri)

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *