Home / Kryesoret / Bërvenicë: Tërhiqet kandidati i Aleancës Shqiptare

Bërvenicë: Tërhiqet kandidati i Aleancës Shqiptare

Pas PDSH-së e cila nuk do të garojë në komunën e Bervenicës, tani edhe ASH e ka tërhequr nga gara kandidatin e saj për kryetar komune

Kjo tërheqje është bërë për të mos  fituar kandidati maqedonas thonë nga kjo parti. Në anën tjetër edhe BDI-ja do ta përkrah kandidatin e pavarur Enver Pajaziti.

Por, ai për kundërshtar nga radhët e partive politike shqiptare do të ketë kandidatin e Lëvizjes BESA, Selatin Jusufi.

Në këtë komunë nëse votat e shqiptarëve nuk bëhen bashkë atëherë ka shumë mundësi që të fitojë kandidati maqedonas.

Gjithashtu lexo

Lajm shumë i keq për VMRO-në dhe BDI-në para zgjedhjeve lokale (Dokument)

Anketa e fundit e Institutit Amerikan Ndërkombëtar (IRI) sjell një lajm shumë të keq për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *