Home / Lajme / Botë / Dy shqiptarë pjesë e bandës mafioze të trafikut me 270 persona, njëri prej tyre “koka”

Dy shqiptarë pjesë e bandës mafioze të trafikut me 270 persona, njëri prej tyre “koka”

Policia greke ka goditur nje tjeter bande trafikantesh droge, ku ne pranga rane 7 persona, mes tyre edhe 1 shqiptar.

Arrestimet në Rhodes erdhen pas nisjes se një hetimi 4 muaj me pare.

“Ekathimerini” shkruan, sipas burimeve te saj nga Policia se pjesë e këtij rrjeti trafikantësh dyshohet të jenë më shumë se 270 persona.

6 prej të arrestuarve janë rezidentë në Rhodes, të moshës 29 dhe 57 vjeç, ndërsa shqiptari mësohet se një është 38 – vjeçar. Identiteti i tij nuk bëhet i ditur.

Policia ka shpallur në kërkim një 60-vjeçar grek dhe një shqiptar 34-vjeçar, të cilët besohet se janë kokat e kësaj bande trafiku.

 

Gjithashtu lexo

Në Francë për shkak të ndryshimeve të Ligjit për punë janë bllokuar depot për karburante

Anëtarët e Sindikatës Tregtare Franceze i bllokojnë hyrjet në depot me karburante, duke protestuar kundër …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *