Home / Lajme / Gruaja vdiq nga sulmi në zemër në javën e 32-të të shtatzënisë, por ja çfarë ndodhi me binjakët

Gruaja vdiq nga sulmi në zemër në javën e 32-të të shtatzënisë, por ja çfarë ndodhi me binjakët

Një nënë vdiq nga sulmi në zemër, ndërkohë që ishte shtatzënë me djemtë binjakë – njëri prej të cilëve nuk merrte frymë, por mjekët arritën të mbajnë të gjallë.

 

Kelly Forrest, 36 vjeç, nga Hull, ishte 32 javë shtatzënë kur ajo filloi të ndjejë vështirësi në frymëmarrje, djersitje dhe helmim dhe po vjell.

Ajo u nxitua në Hull Royal Infirmary (HRI) nga ambulanca ku stafi luftoi për të shpëtuar atë dhe fëmijët e saj të palindur, transmeton Gazeta Shneta.

Kelly humbi luftën e saj, ku më pas të dy djemtë dolën nga barku i nënës përmes seksionit cezarian.

Sot, nëna e saj e zemrës Anne Campbell rikujton bijën e saj Kelly, i cili lë pas tre fëmijë të tjerë.

Zonja Campbell tha: “E vetmja gjë pozitive nga kjo situatë e tmerrshme kanë qenë dy djemtë e bukur që iu shtuan familjes sonë. Kelly ishte një vajzë dhe një nënë fantastike.”/Gazeta Shneta/

Gjithashtu lexo

Si ta pastroni tastierën e kompjuterit

Është stina e vitit kur viruset përhapen dhe kur përpiqemi të mbroheni nga të gjitha …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *