Home / Lajme / Rajon / Hahn ‘shuplakë’ Kosovës, lavdëron Vuçiqin
European Union Commissioner designate for Regional Policy Johannes Hahn from Austria is seen during his hearing at the European Parliament in Brussels, Thursday Jan. 14, 2010. (AP Photo/Thierry Charlier)

Hahn ‘shuplakë’ Kosovës, lavdëron Vuçiqin

Komisioneri i BE për Politika Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn tha se nisma e presidentit serb Aleksandar Vuçiq për të nisur dialogun e brendshëm mbi Kosovën është e guxishme dhe mirëpritur.

Sipas tij, perspektiva evropiane e Serbisë është e qëndrueshme dhe e padiskutueshme.

“Me rastin e nismës së presidentit Vuçiq për të nisur një debat të madh publik për këtë çështje të ndjeshme në Serbi, është shumë i mirëpritur. Kjo tregon guxim dhe realizëm”, tha ai, raportojnë mediat serbe, transmeton Klan Kosova.

Gjithashtu lexo

Hoxha: Përvoja kroate e mirëseardhur për procesin e integrimeve

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha u takua me ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Marija …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *