Home / Kuriozitete / Kështu mund t’i ruani lulet në shtëpi

Kështu mund t’i ruani lulet në shtëpi

Të gjithë duan që lulet e tyre të duken bukur.

Por shpesh ndodh që atyre iu mungon kujdesi i duhur – harroni t’i ujitni apo edhe i vendosni në vendin e gabuar.

Më pas ndodh që lulet të tkurren apo edhe të thahen, transmeton Klan Kosova.

Por ka një mënyrë që ju t’i ktheni lulet sërish në jetë.

Ja çfarë ju duhet:

Lëvoret e bananes

Kafe e zezë

Lëvoret e vezës

Shtojeni edhe pak ujë dhe përzieni të gjithë përbërësit në një blender.

Përbërësit hidhni më pas rreth lules së vyshkur

…dhe këto më pas janë rezultatet!

 

Gjithashtu lexo

5 truke të thjeshta për të shpëtuar nga dhimbja e këpucëve (Foto)

Zgjoheni në mëngjes dhe përgatiteni me gjithë dëshirë për ditën e re. Vishni fustanin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *