Home / Kryesoret / LSDM në përkrahje të Fatmir Deharit për Kërçovën

LSDM në përkrahje të Fatmir Deharit për Kërçovën

LSDM në Kërçovë nuk nxjerrë kandidatë pët kryetar komune por do ta mbështes direkt që në raundin e parë të zgjedhjeve kandidatin e BDI-së dhe aktualisht kryetar komune,Z.Fatmir Dehari, marrëveshja siguron fitoren e këtij të fundit.

Poashtu sipas marrëveshjes, LSDM, do ta përkrah BDI-në në Tetovë, Teuta Arifn dhe në Çair do ta përkrah Visar Ganiun, njofton Strugaekspres.

Ndërsa në raundin e dytë partia e Zoran Zaevit do ta pëkrah Ramiz Merkon në Strugë,nëse ky i fundit kalon në raundin e dytë dhe po ashtu edhe Nevzat Bejtën.Ndërsa BDI nuk nxjerrë kandidat në Shkup Qender, Kumanove, Oher, Manastir. Te të gjitha këto qytete BDI do ti përkrah kandidatët e LSDM-së

 

Gjithashtu lexo

Padi penale kundër disa gjykatësve në Maqedoni

Shoqata “Zelena Lupa” nesër para Gjykatës Themelore Shkupi 1, përmes kryetarit të saj, Vane Cvetanov, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *