Home / Lajme / Kronika e zezë / Mediat serbe publikojnë pamjet e aksidentit nga i cili gjeti vdekjen kryetari i Ranillugut (Foto,+18)

Mediat serbe publikojnë pamjet e aksidentit nga i cili gjeti vdekjen kryetari i Ranillugut (Foto,+18)

Gradimir Mikiç, kryetari i komunës së Ranillugut dhe Sasha Aleksic, kryetari i Kuvendit komunal, vdiqën sot në një aksident trafiku të tmerrshëm që ndodhi rreth orës 13 në autostradën Nish-Shkup.

Kështu shkruajnë sot mediat serbe, duke shtuar se aksidenti ndodhi kur makina “Toyota Landkruiser”, e cila po lëvizte Shkupi në Nish, për arsye të paspecifikuara, doli nga rruga.

Me këtë rast, siç thuhet më tej, janë lënduar Vesna Mikiç, bashkëshortja e kryetarit dhe Davor Petkoviç, kryetar i Departamentit të Arsimit dhe Shëndetit, Ranilugë.

Siç thuhet më tej, ata janë jashtë rrezikut për jetë.

Gjithashtu lexo

Hetimet – Shqiptari ekzekutohet në Monza të Italisë

Një 24 vjecarë shqiptar, me inicialet I.B, është qëlluar për vdekje me armë zjarri para …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *