Home / Kuriozitete / Meshkuj, këto janë 5 gabimet që bëni në takimin e parë me një femër

Meshkuj, këto janë 5 gabimet që bëni në takimin e parë me një femër

Takimet me dikë që pëlqeni nuk janë edhe aq të thjeshta.

Ekspertët kanë vënë në pah gabimet që bëjnë meshkujt kur dalin në takim me një femër që pëlqejnë dhe që mendojnë pse jo të lidhen me të.

1. Bëjnë shaka të cilat nuk janë të përshtatshme
Fakti që duan të krijojnë një atmosferë jo të sikletshme, ata bëjnë ndonjë shaka. Ndodh që në disa raste, kjo shaka t’i prishë punë. Femra që ata po dalin, ndoshta ende nuk është mësuar me shakatë e tyre.

2. Nuk pyesin
Meshkujt gjatë takimeve, nuk bëjnë shumë pyetje, por presin vetëm femrat. Kjo në disa raste keqkuptohet, se duket sikur nuk kanë interes të dinë më shumë rreth personit që po dalin.

3. Nuk flasin për veten e tyre
Meshkujt të japin përshtypjen se janë shumë enigmatikë, kur dalin me dikë për takim. Ata pëlqejnë më shumë të dinë për tjetrin sesa të japin material për veten e tyre. Kjo gjë i bezdis femrat.

4. Flasin shumë për punën
Nëse jeni në një fushë, kjo nuk është edhe aq e mërzitshme, por kur nuk keni lidhje me punët që bëni, kjo tingëllon jo mirë. Femrat lodhen duke dëgjuar, si është puna e tij në shumicën e bisedës.

5. Ofendohen nëse femra paguan
Kjo gjë nuk i pëlqen meshkujve, sepse duket sikur i bie krenaria. Nuk ka gjë të keqe, sipas intv.al nëse femra vërtet dëshiron ta bëjë këtë gjë, sepse nuk e bën për t’ju ofendojë.

 

Gjithashtu lexo

5 truke të thjeshta për të shpëtuar nga dhimbja e këpucëve (Foto)

Zgjoheni në mëngjes dhe përgatiteni me gjithë dëshirë për ditën e re. Vishni fustanin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *