Home / Lajme / Maqedoni / PSP sot publikon raportin e katërt të punës

PSP sot publikon raportin e katërt të punës

Prokuroria Speciale Publike dhe ekipi i prokurorëve sot do të prezantojnë raportin e katërt të punës së deritanishme.

Raporti në fjalë është për punën e bërë në muajt mars-shtator, njofton Telegrafi Maqedoni.
Në raportet tjera kanë shkruar se ka me mijëra dokumente dhe audio-incizime të gjetura të cilat janë të mbushura me fakte për krim të organizuar në Maqedoni. PSP sipas ligjit të dakorduar nga katër partitë në Marrëveshjen e Përzhinos ka detyrim që të prezantoj raportin por jo edhe të shpjegoj se pse dhe si janë futur në raport ato pjesë.

 

Gjithashtu lexo

U vendos numri që partitë do të kenë në fletvotime

Komisioni Shtetëror për Zgjedhjet ka caktuar numrat rendor me të cilat partitë politike do të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *