Home / Kryesoret / Shënohet Dita ndërkombëtare e Demokracisë në Kuvendin e Maqedonisë

Shënohet Dita ndërkombëtare e Demokracisë në Kuvendin e Maqedonisë

Kuvendi i Maqedonisë sot do të shënojë Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë- 15 shtatorin.

Për nder të kësaj dite, fjalim do të kenë kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, kryeministri Zoran Zaev, kryetari i parë i Kuvendit të Maqedonisë Stojan Andov dhe Gjulistana Markovska, deputete në përbërjen e parë parlamentare

 

Gjithashtu lexo

Lajm shumë i keq për VMRO-në dhe BDI-në para zgjedhjeve lokale (Dokument)

Anketa e fundit e Institutit Amerikan Ndërkombëtar (IRI) sjell një lajm shumë të keq për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *