Home / Lajme / Botë / Shpërthim në Londër, ka të lënduar

Shpërthim në Londër, ka të lënduar

Mediat në Londër kanë raportuar se ka persona të plagosur pas një shpërthimi në stacionin e trenit “Parsons Green”.

Gjashtë motorë zjarri, dy njësi shpëtimi zjarri, rreth 50 zjarrfikës dhe oficerë specialistë janë aktualisht në vendin e ngjarjes, në stacionin “Parsons Green”, transmeton Express.

Aktualisht janë mbyllur disa rrugë për qarkullim.

Një dëshmitar i rastit ka thënë për Sky News se ka njerëz të lënduar dhe se policia evakuoi të gjithë shumë shpejt.

“Kishte ulërimë, shtyrje dhe shtyrje – sikur ishte një terrorist i liruar me armë ose diçka – shumë njerëz ishin në lot”- tha ky dëshmitar.

Policia dhe shërbimet e sigurisë kundër terrorizmit janë duke monitoruar ngjarjen në Parsons Green.

Gjithashtu lexo

Në Francë për shkak të ndryshimeve të Ligjit për punë janë bllokuar depot për karburante

Anëtarët e Sindikatës Tregtare Franceze i bllokojnë hyrjet në depot me karburante, duke protestuar kundër …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *