Home / Kuriozitete / Si ta përdorni uthullën në kopsht?

Si ta përdorni uthullën në kopsht?

Jo të gjithë i dinë përdorimet mahnitëse dhe përfitimet e uthullës.

Madje përpos disa vetive shëndetësore, uthulla ka edhe disa veti që e bëjnë të pazëvendësueshme për secilin kopsht.

Më poshtë është një mënyrë se si mund ta përdorni me siguri këtë përbërës edhe në kopsht.

Mos shpenzoni para në kimikate jo natyrale për të hequr qafe barin e keq.

Në vend të kësaj, provoni të derdhni uthull në atë pjesë. Acidi acetik në uthull do të ndalojë rritjen e farave dhe barit të keq dhe nuk do të dëmtojë tokën, transmeton Klan Kosova.

Në ndërkohë që një përzierje e uthullës dhe ujit, në sasi të njejtë do të mbajë milingonat dhe brejtësit jashtë kopshtit tuaj.

Ju gjithashtu mund të shtoni dy lugë gjelle uthull dhe një lugë çaji sheqer në vazon me lule që ato të qëndrojnë të freskëta shumë më gjatë.

Gjithashtu lexo

5 truke të thjeshta për të shpëtuar nga dhimbja e këpucëve (Foto)

Zgjoheni në mëngjes dhe përgatiteni me gjithë dëshirë për ditën e re. Vishni fustanin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *