Home / Lajme / Kronika e zezë / Sot i jepet lamtumira gazetares së njohur Irena Vreto

Sot i jepet lamtumira gazetares së njohur Irena Vreto

Shkrimtarja dhe gazetarja e njohur Irena Vreto, e cila u nda nga jeta dje pas një sëmundje të rëndë, do të përcilllet sot për në banesën e fundit. Ceremonia mortore do të mbahet sot në orën 11.00 tek Kisha e Shen Sotirit (tek Parku “Rinia”).

“Semundja e rëndë për 4 vite të gjata dhe të tmerrshme triumfoi, megjithë luftën e fortë të Irenës,”-shkruan në një postim në Facebook mikja e saj Albana Cakshiri.

Gjithashtu lexo

Përplasen dy makina, dy persona përfundojnë në spital

Sonte në Kavadar në bulevardin “Makedonija” ka ndodhur një përplasje serioze makinash, ku mbeten të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *