Home / Kryesoret / Tetova tubon karateist nga 7 shtete dita e Diel 17 Shtator Tetova Open 2017

Tetova tubon karateist nga 7 shtete dita e Diel 17 Shtator Tetova Open 2017

17 Shtator 2017 e diell mbahet turneu i 16-te nderkombetare i karatese Tetova Open 2017.

Ne kete eveniment tradicional kan konfirmuar mbi 450 garues nga 7 shtete, Shqiperia, Kosova, Bullgaria, Mali i zi, Serbia, Bosnja dhe klube nga gjithe Maqedonia.

Kk Fati Tetove nikoqir i turneut me masovik ne Maqedoni.

Turneun do ta hap njeriu i pare i komunes zonja Teuta Arifi.

Organizatori i turneu M-r Arlind Huseini te gjithe fitueseve te kategorive do te ndaj Kup, medalje dhe diplome ku behet vec ne kete turnir te karatese, ndersa fituesit e medaljeve te argjenda dhe te bronzta do te fitojn diplome dhe medalje.

Pra Tetova dhe kk Fati do ti mbledh ambasadorët e te gjitha 7 vendeve qe do marin pjese ne turneun Tetova Open 2017. Ne kete eveniment organizatori mediumeve dhe gazetareve do tu shperndaj ne shenje respekti pllaket dhe mirenjohje.

Turneu do te zhvillohet me date 17.09.2017 e diell ne palestren e sportit pran shkolles se mesme medicinale ne Tetove.

Me respekt!

M-r Arlind Huseini

Organizator i turneut ne karate TETOVA OPEN 2017

Gjithashtu lexo

Lajm shumë i keq për VMRO-në dhe BDI-në para zgjedhjeve lokale (Dokument)

Anketa e fundit e Institutit Amerikan Ndërkombëtar (IRI) sjell një lajm shumë të keq për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *