Home / Lajme / Maqedoni / Vëllau i Ermira Mehmetit emërohet anëtar i bordit drejtues të Telekomit

Vëllau i Ermira Mehmetit emërohet anëtar i bordit drejtues të Telekomit

Qeveria ka zgjedhur drejtorët e bordit të “Telekomit të Maqedonisë”, mes të cilëve edhe Zamir Mehmeti aktivisti i “Revolucionit të Larmë” dhe njëherit i njohur edhe si vëllai i ish-deputetes Ermira Mehmeti.

Mes të propozuarve janë edhe: Goran Trajanovski, Sasho Velevski, Zamir Mehmeti (anëtar i pavarur). Në të njejtën kohë duhet të rizgjidhen edhe Aneta Simenska dhe Nazim Bushi./Gazeta Express/

Gjithashtu lexo

Themeluesi dhe milioneri i Lëvizjes Besa në konventën e PDSH-së

Themeluesi, ideologu dhe milioneri i Lëvizjes BESA: Adnan Ismaili ( pronar i Logos-A dhe Tv …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *