Home / Lajme / Maqedoni / Zaev do ta kthejë Taravarin si ministër, nëse nuk bëhet kryetar i Gostivarit

Zaev do ta kthejë Taravarin si ministër, nëse nuk bëhet kryetar i Gostivarit

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev në mes tjerash në emisionin e hapur në Tv Telma në mes tjerash ka folur edhe për Arben Taravarin dhe zgjedhjen e tij që të garojë për kryetar të Komunës së Gostivarit.

”Tek ky njeri shoh ministër me kualitete. Kërkoj që t’i lëmë njerëzit të sjellin vendime personale. Veprimet e mija si shef i kësaj qeverie kanë kufinj demokratik. Të mos kalojmë në diktaturë. Nuk do doja që ta humb si njeri me kualitete” tha Zaev në emision.

Zaev gjithashtu ka thënë se me BDI-në kanë bërë koalicion shkaku i numrave, edhe pse gjatë përdorimit të ”bombave” ka thënë se edhe kjo parti është e përfshirë në krim.

Gjithashtu lexo

U vendos numri që partitë do të kenë në fletvotime

Komisioni Shtetëror për Zgjedhjet ka caktuar numrat rendor me të cilat partitë politike do të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *