Home / Showbiz / Despacito bëhet videoja e parë në botë me 4 miliardë shikime në YouTube

Despacito bëhet videoja e parë në botë me 4 miliardë shikime në YouTube

“Despacito” e Luis Fonsit dhe Daddy Yankee ka shkruar historinë, kjo pasi ajo është videoja e parë në botë që ka arritur 4 miliardë shikime në YouTube.

Kënga ka arritur që të thyej rekordin më të madh në YouTube, duke u bërë videoja e parë në histori që arrin 4 miliardë shikime – duke e ditur se në botë janë 7.442 miliardë njerëz, këto shifra janë marramendëse.

Në fakt, videoja është shikuar 4,002,705,832 herë, transmeton Gazeta Express.

“Despacito” që përkthehet në “Ngadalë” është quajtur kënga më e mirë latine dhe kënga e parë latine që shpërthen në SHBA.

Gjithashtu lexo

Momenti kur Milot Llaloshi u ‘frikësua’ në dasmën e Jasharajve (Video)

Edona dhe Miloti e ndezën atmosferën duke kënduar këngë për heroin legjendar Adem Jashari Edona …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *