Home / Lajme / Rajon / Hoxha Halil Kastrati i dhuron banesë Hansit nga Gjermania, ish ushtarit të UÇK-së! (Video)

Hoxha Halil Kastrati i dhuron banesë Hansit nga Gjermania, ish ushtarit të UÇK-së! (Video)

Këtë javë në emisionin Kojshia Shoë ishte mysafir Halil Kastrati dhe gjermani i cili ishte luftëtar i UÇK-së, me nofkën Hans. “Emrin e kam Kalins Kargus, nuk e kam emrin Hans. Pseudonimin e kam Hans, sepse është më lehtë për shqiptarët”, rrëfen ish pjesëtari i UÇK-së, tani pjesëtr i FSK-së, i cili ka mësuar edhe gjuhën shqipe.

Hansi i cili ishte pjesëtar i UÇK-së tregoi se cila ishte arsyeja që u bashkua në luftën kundër Serbisë.

Gjithashtu lexo

Nis Festivali Ndërkombëtar i Teatrove

Nga sot ka filluar Festivali Ndërkombëtar i Teatrove ”Prishtina International Theater Festival – PITF 2017”. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *