Home / Kuriozitete / Jam e dashurar ne nje djal shum te varfer , Por jeta nuk qohet ne varferi dhe familja ma kan gjetur nje djal me kushte shum te mira por..

Jam e dashurar ne nje djal shum te varfer , Por jeta nuk qohet ne varferi dhe familja ma kan gjetur nje djal me kushte shum te mira por..

Jam e dashurar ne nje djal shum te varfer , Por jeta nuk qohet ne varferi dhe familja ma kan gjetur nje djal me kushte shum te mira por – Pershendetje!Do prezantohem anonime ju lutna.

Nje dit takova nje djal rastesisht u dashurova ne te edhe ai me dashuron mua shum ai qe ne fillim te lidhjes me tregoi sepse ishte shum i varfer kishin shtepi shum te vjeter dhe me tha do pritish pak qe tet marr nuse thash ok.Kalun disa muj un ende ne lidhje me to qdo her dalshim un gjith paguja harxhimet nuk kishte para as per kredit qdoher un e thirrsha ntel ai punonte por sa per kafshaten e bukes per ne shtepi qdo her qe dalshim vishte te

njejten bluz ishte shum i varfur.Une nje dit i tregova familjes se dashuroj nje djal por esht shum i varfer familja ime asesi sme lejonin te takohesha me te dhe por mua shum me dhimsej ai djal sepse qdoher me thoshte vetem ty te kam nket jet sepse ai jishte jetim.Edhe pse ishte fukara un edashuroja shum.

por ithash me jep pak koh te mendohem tha ok dot pres tan jeten.pastaj familja jem me gjeten nje djal tjeter icili kishte shtepi shum te madhe kishin pasuni bajagi por un nuk i marr lakmi pasuris por nuk di qte bej disa her tentova ta le familjen dhe te iki te shkoj te ai djali i varfer por kisha dyshim se me pas do pendohesha nganjeher mendoj nuk shkon jeta me varferi skamje neser behem me femi ai nuk ka para vetem sa per buk mjafton rroga e tij edhe pse shtepia shum e vjeter un i pranova gjitha por sedii qte boj dyshim jom.te martohem me ket djalin e pasur qe me zgjodhi familja frigohem sepse nuk e njof mir nashta me pas del te jet haram nuk edii qte vyn pasuria kur nuk ka mend

.O Zot kom mbet mes dy zjarreve asesi te vendosi qte bej nganjeher nuk kom vullnet te martohem fare nuk di si te veproj qdo her e luti Zotin o Zot te lutem ta bej ate qe esht me e drejta per mua ju lutem me jepni nje mendim keshill te ishit ju ne vendin tim si do kishit vepru nuk mund te vendos asesii ju lutem jam neb gjendje te keqe jom bo edhe shum ves vese shum mendime me hin ne kry por nuk muj te vendosi qfar te bej shum men dhimsej ai djal edhe e dua shum por pse asht shum i varfer nuk muj te vendos. Jam e dashurar ne nje djal shum te varfer , Por jeta nuk qohet ne varferi dhe familja ma kan gjetur nje djal me kushte shum te mira por……

Gjithashtu lexo

Historia qe preku miliona lexues….

Diten kur lindi vajza jone, bashkeshorti im nuk ishte i lumtur. Zhgenjimi i tij ishte …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *