Home / Kryesoret / Mesazh sensibilizues nga aktorët e Maqedonisë, ”Mos e shit votën” (Video)

Mesazh sensibilizues nga aktorët e Maqedonisë, ”Mos e shit votën” (Video)

Aktorët e Teatrit të Shkupit me një video satirikie bëjnë apel deri tek qytetarët e Maqedonisë që të votojnë sipas vullnetit të tyre dhe në mënyrë demokratike, duke e shfrytëzuar të drejtën themelore, votim pa ndikim.

”Nëse e shet votën ti, shite për me ble një shpi, e me këtë shpi e gëzon një fëmijë” thuhet mes tjerash në spotin e improvizuar ku marrin pjesë aktorë nga ky institucion, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Përndryshe, zgjedhjet lokale në Maqedoni mbahen më 15 tetor dhe nëpër rrjetet sociale janë shtuar mesazhet sensibilizuese për të parandaluar shitjen e votës. /Telegrafi/

 

Gjithashtu lexo

Izairi i Komunës së Zhelinës pëson rëndë me Listën e këshilltarëve

Garat në shumë komuna do të shkojnë në balotazh. Është votuar edhe për kandidatët por …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *