Home / Lajme / Veteranet protestojnë për vonesën e pensioneve – (VIDEO)

Veteranet protestojnë për vonesën e pensioneve – (VIDEO)

Dhjetëra veteranë të Ushtrisë Çlirimtarë të Kosovës kanë protestuar sot në sheshin “Skënderbe”, duke kërkuar pensionet e tyre të cilat nuk i kanë marrë tash e tre muaj. Ata thanë se gjendja e shokëve të tyre është aq e vështirë sa që po vetëvriten çdo ditë.

Ata kanë marshuar drejte ndërtesës së Qeverisë së Kosovës. Me pamflete në duar “Padrejtësia, vrasje me paramendim , kujdes Qeveri”, “Kujdes Mos Luani me nënat e UÇK-së”.

E zhgënjyer e me dëshpërim ka folur përfaqësuesja e protestuesve, Valentina Haliti  e cila ka kërkuar që sa më parë,  buxheti për veteranët  të miratohet dhe veteranët e vërtet t’i marrin pagat.

 

 

 

Gjithashtu lexo

Nis Festivali Ndërkombëtar i Teatrove

Nga sot ka filluar Festivali Ndërkombëtar i Teatrove ”Prishtina International Theater Festival – PITF 2017”. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *