Home / Lajme / Manchester City shpallet kampion i Anglisë, festë pas humbjes së United

Manchester City shpallet kampion i Anglisë, festë pas humbjes së United

Skuadra e Manchester Cityt është kampine e Anglisë për sezonin futbollistitk 2017-2018.

Ekipi i Pepe Guardiolës e festoi nga shtëpia këtë titull, pas humbjes turpëruese të Manchester United ndaj vendit të fundit.

WBA, me fitoren ndaj United, ka shpallur kampione Manchester Cityn, duke mposhtur Manchester Untiedin në “Old Trafford”.

 

Skuadra bardhezi shokoi ekipin e Jose Mourinhos, duke e mundur 1:0. Golin e fitores e realizoi Rodriguez në minutën e 73.

Pas kësaj fitoreje të WBA-së, City është shpallur edhe matematikisht kampion i Anglisë. Tifozëria e kaltër ka nisur festën në qytetin e Manchesterit.

Gjithashtu lexo

VIDEO/ Himni shqiptar bën bashkë tifozë e lojtarë në Zyrih

Shqipëria dhe Kosova u përballën në një ndeshje miqësore në Zyrih të Zvicrës, sfidë që …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *