Home / Lajme / Kronika e zezë / Arrestohet i shpalluri në kërkim nga drejtësia italiane

Arrestohet i shpalluri në kërkim nga drejtësia italiane

Një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar, për llogari të drejtësisë italiane, është vënë në prangat e policisë së Lezhës.

Altin Doshi, 31 vjeç, banues në Lezhë, u lokalizua dhe arrestua, pasditen e kësaj të premteje.

I riu lezhjan, është dënuar në shtetin fqinj me 5 vite burg.

Më konkretisht Gjykata e Romës, në muajin mars, e ka shpallur fajtor për veprën penale “Vjedhje me dhunë”.

Arrestimi i Doshit është provizor, me qëllim ekstradimin e tij drejt shtetit italian.

Gjithashtu lexo

Tetovë: Para një kazinoje disa persona e rrahin një 53 vjeçar

Njëzet minuta para mesnate në Stacionin Policor në Aerodrom, 53 vjeçari M.K. nga Tetova ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *