Home / Lajme / Maqedoni / Mbrëmë dy tërmete dridhin Ohrin

Mbrëmë dy tërmete dridhin Ohrin

Dy tërmete janë ndjerë pasmesnate në rajonin e Ohrit. Sipas faqes zyrtare të Qendrës evropiane mesdhetare seizmologjike, dy tërmetet kanë qenë me fuqi prej 3,2 shkallë sipas Rihterit.

Lëkundja e parë e tokës u regjistrua 50 minuta pas mesnate me epiqendër midis Ohrit dhe fshatit Kosel ku gjendet një vullkan joaktiv. Tërmeti i dytë është ndjerë 10 minuta më vonë, me epiqendër 8km nga fshati Bellçishtë i Ohrit.

Gjithashtu lexo

Kryetari i Komunës së Zhelinës, z.Blerim Sejdiu,priti Kryetaren e Iniciativës Qytetare të Femrave “Antiko”, dhe kryetaren e Shoqatës për Arsim dhe Kulturë “Adrion”

Sot, Kryetari i Komunës së Zhelinës, z.Blerim Sejdiu, priti Kryetarën e Iniciativës Qytetare të Femrave …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *