Home / Lajme / Maqedoni / Hoxha paralajmëron skenarë të errët nga VMRO-ja

Hoxha paralajmëron skenarë të errët nga VMRO-ja

Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha ka komentuar marrëveshje për kontestin e emrit të Maqedonisë, njofton agjencia e lajmeve INA.

Më ndryshimin e emrit Qeveria bëri një hap të guximshem për ta deblokuar vendin drejt BE NATO.

Ende është herët për lavdata dhe gëzime sepse keni një parti politike VMRO e cila do të bënë të pa mundurën për ta blokuar mk sipas rekomandimit RUS.

Vmro është një parti politike shumë e pasur financiarisht dhe ka përkrahës të cilët nuk janë për tu nënvlersuar.

Vmro në të kaluarën ka treguar shpesh herë se janë të aftë për skenarë të errët dhe të rufeshëm.

Tentim blokim të referendumit është krejtësishtë normale dhe ligjore, por skenarët e errëta janë specialitet i pa mohuar i vmro.

Te kisha qenë në vendin e Artanit nuk do të isha gëzuar dhe lavdëruar”, është shprehur Hoxha, duke komentuar edhe deklaratën e Artan Grubit për perspektivën e euroatlantike të vendit. (INA)

Gjithashtu lexo

Kryetari i Komunës së Zhelinës, z.Blerim Sejdiu,priti Kryetaren e Iniciativës Qytetare të Femrave “Antiko”, dhe kryetaren e Shoqatës për Arsim dhe Kulturë “Adrion”

Sot, Kryetari i Komunës së Zhelinës, z.Blerim Sejdiu, priti Kryetarën e Iniciativës Qytetare të Femrave …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *