Home / Lajme / Botë / Nënshkruhen marrëveshje SHBA-Kore e Veriut, Trump: Marrëdhënia jonë do ndryshojë

Nënshkruhen marrëveshje SHBA-Kore e Veriut, Trump: Marrëdhënia jonë do ndryshojë

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, kanë nënshkruar mes tyre disa marrëveshje.

Duke folur në këtë konferencë të shkurtër për mediat, presidenti i SHBA-së Donld Trump është shprehur se nga sot do të ndryshojnë marrëdhëniet me Korenë e Veriut.

Gjithashtu lexo

Sulm me armë në një festival në SHBA, një i vdekur, 20 të plagosur

Një person u vra dhe të paktën 20 persona u plagosën gjatë një sulmi me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *