Home / Lajme / Maqedoni / Xhonson: Marrëveshja për emrin është lajm fantastik

Xhonson: Marrëveshja për emrin është lajm fantastik

Ministri britanik i Punëve të Jashtme, Boris Xhonson e përshëndeti marrëveshjen e arritur midis kryeministrave të Maqedonisë dhe të Greqisë Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras për kontestin për emrin.

“Lajm fantastik është se kryeministrat Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras arritën marrëveshje për çështjen e emrit. Për këtë nevojitet lidership dhe guxim politik. I inkurajoj të gjithë liderët politikë në të dyja vendet t’i njohin përfitimet të cilat i solli zgjidhja e kësaj çështje shumëvjeçare”, shkroi ministri britanik i Punëve të Jashtme në Tuiter.

Gjithashtu lexo

Kryetari i Komunës së Zhelinës, z.Blerim Sejdiu,priti Kryetaren e Iniciativës Qytetare të Femrave “Antiko”, dhe kryetaren e Shoqatës për Arsim dhe Kulturë “Adrion”

Sot, Kryetari i Komunës së Zhelinës, z.Blerim Sejdiu, priti Kryetarën e Iniciativës Qytetare të Femrave …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *