Televizioni Koha
Lajme > Maqedoni > Elita 5 koncert humanitar pėr Gėrdecin
Elita 5 koncert humanitar për Gërdecin
Tetovë, 28 mars - Me rastin e tragjedisë që ndodhi në Gërdec të Republikës së Shqipërisë grupi muzikor tetovar “ELITA 5”, me 31 mars do të organizojë një koncerët humanitar që titullohet “SËBASHKU” ndërsa pjesëmarrës në këtë kocertë do të jetë edhe këngëtarja e mirënjohur Genta dhe këngëtare të tjerë. . Tani është rasti ku mund të tregojmë solidaritetin tonë si popull dhe si njerëzm, me një qëllim të vetëm, të ndihmojmë atyre të cilëve ndihma jonë është më se e nevojshme. . Jemi dëshmitarë të një ngjarje tragjike, me të cilën u ballafaquan dhe ende I perjetojnë pasojat si banoret e Gërdecit poashtu mbarë popullata shqiptare.
Elita 5 koncert humanitar pėr Gėrdecin
Me një thirrje “SËBASHKU” ne mund të bëhemi urë për tejkalimin e situatës si për banoret e Gërdecit të Vorës por poshtu edhe për mbarë Shqipërinë. .
Mjetet që do të grumbullohen nga ky kocertë do tu dedikohen banorve të Gërdecit, andaj pjesmarrja më e madhe do të ishte një ndihmë edhe më e madhe. .
Koncerti do të mbahet në qendrën për kulturë në Tetovë me fillim në ora 18:00 dhe 20:30. .
Ajlin Kadriu


Publikuar: 28.03.2008 (19:12), Lexuar: 1024 herė
Komentet

Komenti juaj
Ndalohet përdorimi i gjuhës degjenerues dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit.

Copyright © 2015 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio