Televizioni Koha
Lajme > Maqedoni > Maratona e kėngės popullore pėr herė tė parė nė Tetovė
Maratona e këngës popullore për herë të parë në Tetovë
25 korrik- Ky festival i këngës popullore e qytetare që për herë të parë do të mbahet në Tetovë e bën qytetin tonë të bashkohet me festimet e qyteteve tjera shqiptare.
Maratona e kėngės popullore pėr herė tė parė nė Tetovė
Në organizim të TV KLAN dhe PROMOTOR dhe me përkrahje të komunës së Tetovës, të hënën, më 26 korrik, me fillim në orën 19:00 në sheshin “ILIRIA”, Maratona e këngës popullore dhe qytetare do të ketë ndalesën e radhës në qytetin e Tetovës.

Ky festival i këngës popullore e qytetare që për herë të parë do të mbahet në Tetovë e bën qytetin tonë të bashkohet me festimet e qyteteve tjera shqiptare.
Në festival do të marrin pjesë emra të njohur të muzikës popullore si: Eli Fara, Bujar Qamili, Ylli Baka, Silva Gunbardhi, Selami Kolonja, Eranda Libohova dhe shumë këngëtarë të tjerë


Publikuar: 25.07.2010 (20:45), Lexuar: 583 herė
Komentet

Komenti juaj
Ndalohet përdorimi i gjuhës degjenerues dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit.

Copyright © 2015 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio