Televizioni Koha
Lajme > Maqedoni > Vritet njė i ri nė mes te Tetovės
Vritet një i ri në mes te Tetovës
4 tetor-Vazhdon seriali i vrasjeve në Tetovë. Një tjetër vrasje është rregjistruar sot në qytetin e Tetovës. kur për pasojë ka mbetur i vdekur një i ri ende në rrethana të pasqaruara. Sipas policisë pas një zënke të dy adoleshentëve që ka ndodhur rreth orës 13.25 minuta, në rrugën Marshal Tito, pranë bibliotekës së Tetovës mësohet se është vrarë 17 vjeçari Lavdrim Pajaziti nga fshati Sllatinë, komuna e Tearcës, nxënës i shkollës së mesme të bujqësisë. Policia informoi se ka një të dyshuar nga Shkupi dhe është vënë në kërkim të tij.
Vritet njė i ri  nė mes te Tetovės
Vazhdon seriali i vrasjeve në Tetovë. Një tjetër vrasje është rregjistruar sot në qytetin e Tetovës. kur për pasojë ka mbetur i vdekur një i ri ende në rrethana të pasqaruara. Sipas policisë pas një zënke të dy adoleshentëve që ka ndodhur rreth orës 13.25 minuta, në rrugën Marshal Tito, pranë bibliotekës së Tetovës mësohet se është vrarë 17 vjeçari Lavdrim Pajaziti nga fshati Sllatinë, komuna e Tearcës, nxënës i shkollës së mesme të bujqësisë. Policia informoi se ka një të dyshuar nga Shkupi dhe është vënë në kërkim të tij.
Vrasje në Tetovë. Pas një zënke të dy adoleshentëve që ka ndodhur sot rreth orës 13 vritet 17 vjeçari (Lavdrim Pajaziti) nga fshati Sllatinë, nxënës I shkollës së mesme të bujqësisë. Sipas informatave jozyrtare,pas një fjalosjeje mes dy të rinjëve , vrasësi I të njëjtës moshë nxjer revolen dhe shtynë dy plumba në gjoks të cilët kanë qenë vdekjeprurës për të riun nga fshati Sllatinë.
Të njëjtit I është dhënë ndihma e menjëhershme nga kalimtarë të rastit dhe nga ndihma e shpejtë drejtohet për në klinikën e Tetovës ku edhe kanë konstatuar vdekjen. Shkaku I ardhjes deri te zënka ende nuk dihet ndërsa policia e tetovës është duke punuar në zbardhjen e rastit. E vetmja gjë që dihet është se dëshmitari është në polici dhe punohet për zbardhjen e identitetit të vrasësit.
“Sipas informacioneve të deritanishme me të cilët disponon Sektori për Punë të Brendëshme në Tetovë, sot rreth orës 13, 30 minuta, në afërsi të bibliotekës së qytetit, më saktësisht para qendrës së kulturës në 17 vjecarin L.P nga fshati Sllatinë, me armë zjarri, me siguri me revole, e ka gjuajtur një 18 vjecar nga Shkupi, I cili është ende në arrati, por indetiteti I tij ëhstë I njohur për organet e Policisë, të cilët marrin masa intenzive për gjetjen dhe arrestimin e tij. Është kryer hetim në vendine ngjarjes nga SPB-ja e Tetovës nga gjykatësi hetues dhe prokurori public. Në vend ngjarje janë gjetur dy gëzhoja të revoles së kalibrit të vogël. Trupi I pajetë është dorëzuar për obduksion”, tha Marjan Josifovski, zëdhënës I policisë së Tetovës.


Publikuar: 04.10.2011 (14:14), Lexuar: 6329 herė
Komentet
Zeqa më datë 04/10/2011 ka shkruajtur:
po qfar shteti Ã&laq uo;sht&Atild e;« ky kur njÃ&l aquo; 17 vjeqar mban Revole me vete
en më datë 04/10/2011 ka shkruajtur:
vrasesi duhet te vritet.idiot i
majla më datë 04/10/2011 ka shkruajtur:
nu kan pun tjeter shqiptaret po te vriten mes veti kur ishte puna per luft krejt iken
poeti më datë 04/10/2011 ka shkruajtur:
se pari ngushllime familjes se te ndjerit te isha une babai i ketij te riut qe e vrane do kisha ngrit familjen e vrasit ne ajre vetem nje golinov apo nja dy bomba dhe krej faren e kesaj familjes se ndyer ne ajre
binaa më datë 04/10/2011 ka shkruajtur:
omggg sa keqqq
lisi më datë 04/10/2011 ka shkruajtur:
shtet i dobet
juve më datë 04/10/2011 ka shkruajtur:
hajt Tetov he TEXAS hajt
daja më datë 04/10/2011 ka shkruajtur:
turp turp i madh per shqiptarett
Elda më datë 04/10/2011 ka shkruajtur:
Me Vjen shum keq per Familjen . Shoket Shoqet Ngushllime Zoti Nxhenet . Nuk e kuptoj pse Sot e Ket Dite Ndodhin Ende Vrasje ., Nje Djal i Pafajshem vetem 17 Vjec ,, Qe Krejt Jeten e Ka Pas Para Veti O Zot :(
ibo më datë 04/10/2011 ka shkruajtur:
spo pritet ndrishe se tetova a ba kurse ceki me kan e jo ne tetov mbare turpi i madh

Komenti juaj
Ndalohet përdorimi i gjuhës degjenerues dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit.

Copyright © 2015 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio