BALLINA

ARGETIM

SHOWBIZ

Turqi, vdes në moshën 90-vjeçare Ara Guler, syri i Stambollit

Eshte ndarë nga jeta, në moshën 90-vjeçare, pas një ataku në zemër, fotografi legjendar turk Ara Guler. Presidenti turk, Erdogan, i cili është fotografuar gjithashtu...

Me kokainë dhe armë, Stresi u kap në hotel me një...

Reperi i njohur Arkimed Lushaj, i cili për fansat njihet si Stresi, u arrestua këtë të mërkurë nga policia i kapur me kokainë dhe...

Blero: Po të mos ishte kënga “5”, nuk e di a...

Artisti, Blero është mjaft i pëlqyer nga publiku shqiptar. Ai deri më tani ka sjell një mori këngësh dhe bashkëpunime të ndryshme me artistë të...

E rrallë: Të gjithë janë milionerë mirëpo nuk guxojnë të lënë fshatin

Fshati kinez i Huaxit, emri kolektiv i fshatit të të pasurve, është një krijim komunist...

E Pazakontë, Sot Solstici i Verës – Diell Deri Vonë në Mbrëmje

Sot do të jetë dita më e gjatë e 2018 për të gjithë njerëzit që...

Ushtari i UÇK-së dhuron veshkën si donacion për shërimin e djalit të Halil Kastratit

Ndjehem krenar dhe kam nderin që në emër të bashkëluftëtarëve, të përshëndes me një vlersim...

Të thyesh me kokë 25 shalqinj për 30 sekonda!

Tafzi Ahmed nga Gjermania mban një rekord interesant botëror, atë të thyerjesh të më shumë...

NËNA E GJUAN FËMIJËN NGA DRITARJA PËR TA SHPËTUAR NGA ZJARRI

Një nënë nuk ka pritur dhe e ka gjuajtur fëmijën e saj nga dritarja në...

5 mijë miliardë qese plastike përdoren çdo vit në botë

Rreth 5 mijë miliardë qese plastike përdoren çdo vit në botë, si pjesa më e...

BOTA

Zoti Tahir Shabani takohet me Z. Ignazio Cassis, shefin e diplomacisë të  Departamentit Federal të Punëve të Jashtme të Konfederatës Zvicerane. Në kuadër të aktivitetet  nga Klubi Diplomatik dhe Universiteti i Gjenevës :  Konferencë  publik me Z. Ignazio Cassis, shefi  i Departamentit Federal të Punëve...
Gostivarit i ndodhi një rast tragjik, ku për fat të keq humbi jetën një vajzë e re 17 vjeçe. Si subjekt politik ndamë dhimbjen për humbjen e një jete. Nuk fajësuam asnjë për këtë rast, edhe pse ka fajtor dhe...
Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari mbajti sot konferencë për shtyp në të cilën i shprehu ngushëllime familjes Mexhiti për humbjen e vajzës së tyre dhe hodhi poshtë thashethemet të cilat u plasuan në opinion me qëllim që...
KAÇKM mbetet në Preambullë dhe Kushtetutë, dhe në vend se njëherë do të përmendet dy herë. Mbetet Njoftimi i KAÇKM-së me të gjitha vendimet e sjellura, tha sot në konferencën për shtyp zëdhënësi qeveritar Mile Boshnjakovski, duke i vlerësuar...
Në Forumin e Dytë të Rektorëve të Ballkanit Perëndimor, që u mbajt në Universitetin e Zagrebit, më 2 nëntor 2018, Rektori i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr Vullnet Ameti, bashkë me 22 rektorë të tjerë, e nënshkruan deklaratën për...