BALLINA

ARGETIM

SHOWBIZ

Turqi, vdes në moshën 90-vjeçare Ara Guler, syri i Stambollit

Eshte ndarë nga jeta, në moshën 90-vjeçare, pas një ataku në zemër, fotografi legjendar turk Ara Guler. Presidenti turk, Erdogan, i cili është fotografuar gjithashtu...

Me kokainë dhe armë, Stresi u kap në hotel me një...

Reperi i njohur Arkimed Lushaj, i cili për fansat njihet si Stresi, u arrestua këtë të mërkurë nga policia i kapur me kokainë dhe...

Blero: Po të mos ishte kënga “5”, nuk e di a...

Artisti, Blero është mjaft i pëlqyer nga publiku shqiptar. Ai deri më tani ka sjell një mori këngësh dhe bashkëpunime të ndryshme me artistë të...

E rrallë: Të gjithë janë milionerë mirëpo nuk guxojnë të lënë fshatin

Fshati kinez i Huaxit, emri kolektiv i fshatit të të pasurve, është një krijim komunist...

E Pazakontë, Sot Solstici i Verës – Diell Deri Vonë në Mbrëmje

Sot do të jetë dita më e gjatë e 2018 për të gjithë njerëzit që...

Ushtari i UÇK-së dhuron veshkën si donacion për shërimin e djalit të Halil Kastratit

Ndjehem krenar dhe kam nderin që në emër të bashkëluftëtarëve, të përshëndes me një vlersim...

Të thyesh me kokë 25 shalqinj për 30 sekonda!

Tafzi Ahmed nga Gjermania mban një rekord interesant botëror, atë të thyerjesh të më shumë...

NËNA E GJUAN FËMIJËN NGA DRITARJA PËR TA SHPËTUAR NGA ZJARRI

Një nënë nuk ka pritur dhe e ka gjuajtur fëmijën e saj nga dritarja në...

5 mijë miliardë qese plastike përdoren çdo vit në botë

Rreth 5 mijë miliardë qese plastike përdoren çdo vit në botë, si pjesa më e...

BOTA

Gjatë ditëve të fundit në Maqedoni temperaturat kanë shënuar rënie, ndërsa meteorologët paralajmërojnë edhe reshje të shiut dhe borës në vendet më të larta malore. Në Kodrën e Diellit sot ka rënë bora e parë për këtë vit, ndërsa reshje...
Kancelari austriak, Sebastian Kurz, i cili është edhe presidenti i radhës i Këshillit të Bashkimit Evropian, vendosi të mbledhë më 19 nëntor, në Vjenë, kryeministrat e Ballkanit Perëndimor. Nga kabineti i kancelarit Kurz për “Tanjug” thonë se në drekë do...
Prodhimi i përgjithshëm i produkteve pyjore në pyjet shtetërore në tremujorin e tretë të vitit 2018 krahasuar me periudhën e njëjtë nga viti i kaluar është rritur për 15 për qind, njofton Enti Shtetëror për Statistikë. Rritje e prodhimit pyjor...
“Turizmi si një ekonomi globale përbën një mesatare prej 10 përqind të BPV-së në secilën ekonomi. Çdo i nënti punësim është në fushën e turizmit dhe me fuqinë e saj si degë ekonomike, turizmi çdo vit tejkalon rekordet dhe...
Në praninë e poetëve të shumtë nga vendi dhe jashtë, mbrëmë në Qendrën e Kulturës në Tetovë, zyrtarisht filloi edicioni i 22-të i Festivalit Ndërkombëtar të Poezisë “Ditët e Naimit”. Në hapjen solemne, ka marrë pjesë ministri i Kulturës, Asaf...