Policia jep detaje për aksidentin e rëndë që ndodhi në Tetovë ku mbetën të lënduar 3 persona – (VIDEO)

Eksluzivisht Marijan Josifovski zëdhënës i Sektorit për punë të Brendshme në Tetovë për Televizionin Koha jep detaje për aksidentin e rëndë që ndodhi në Tetovë ku mbetën të lënduar 3 persona. Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur sot rreth orës 11:20 në rrugën e Ilindenit, në udhëkryqin afër Universitetit …

Më tepër »

Gjilanasi plagos një femër, pastaj edhe vetën

Një femër ka pësuar lëndime të rënda trupore pasi është qëlluar me armë nga një person tjetër, i cili më pas ka plagusur lehtë edhe veten. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur të premten rreth orës 20:20 në Gjilan. Sipas raportit të policisë, viktima femër është dërguar në QKUK për të …

Më tepër »

SHVL-UÇK përkujtoi dëshmorin, Fadil Nimanin

ShVL-UÇK ka përkujtuar dëshmorin e atdheut, emblematikun e LPK-së, Fadil Nimanin. Nga ShVL-UÇK thuhet se ai ishte njëri nga veprimtarët më të guximshëm të LPK-së që pranoi Programin për Çlirim e Bashkim Kombëtar. “Në të gjitha betejat e tri emblemave të UÇK-së, ai dëshmoi virtyte të larta ushtarake. Ngadhënjeu. Pas …

Më tepër »

Mbrëmë dy tërmete dridhin Ohrin

Dy tërmete janë ndjerë pasmesnate në rajonin e Ohrit. Sipas faqes zyrtare të Qendrës evropiane mesdhetare seizmologjike, dy tërmetet kanë qenë me fuqi prej 3,2 shkallë sipas Rihterit. Lëkundja e parë e tokës u regjistrua 50 minuta pas mesnate me epiqendër midis Ohrit dhe fshatit Kosel ku gjendet një vullkan …

Më tepër »

Ekspertët po ikin nga Maqedonia, shifra alarmante

Rreth 25 për qind e të rinjve me arsim të lartë kanë braktisur vendin. Evropa Perëndimore dhe SHBAtë janë destinacionet ku të rinjtë po arrijnë më lehtë të punësohen. Në debatin e mbrëmshëm në “Rruga Drejt” kushtuar kësaj dukurie u tha se kushtet e vështira, pagat e ulëta dhe punësimet …

Më tepër »

VMRO: LSDM po vazhdon me përndjekjen politike

Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, thotë se qeveria e LSDM-së po vazhdon ta zhytë shtetin në borxhe dhe t’i varfërojë qytetarët, ndërsa Zoran Zaevi këtë sipas tyre, e mbulon me vendimet e porositura gjyqësore. Nga kjo parti gjithashtu akuzojnë se interesat kombëtare po shiten, po shkelet Kushtetuta dhe se po ndryshohet …

Më tepër »

Grafite naziste në bustin e Titos në Kumanovë (Foto)

Në bustin e Josip Broz Titos në Kumanovë janë vizatuar sërish grafite naciste. Këto grafite janë vizatuar mbrëmë. Ndërsa për këtë ka informuar edhe kryetari i Kumanovës, Maksim Dimitrievski. Ai në llogarinë e tij në Facebook ka kërkuar nga organet kompetente të gjejnë kryerësit dhe t’i nxjerrin para drejtësisë.   …

Më tepër »