BALLINA

ARGETIM

SHOWBIZ

Blero: Po të mos ishte kënga “5”, nuk e di a...

Artisti, Blero është mjaft i pëlqyer nga publiku shqiptar. Ai deri më tani ka sjell një mori këngësh dhe bashkëpunime të ndryshme me artistë të...

Këta janë të ftuarit e famshëm në dasmën e Elitës dhe...

Çifti i famshëm i estradës, Gjiko dhe Elita i kanë dhënë fund beqarisë. Ata janë duke e kurorëzuar dashurinë e tyre me martesë në një...

Diplomatja më e fuqishme amerikane ka bashkëshortin shqiptar, ja si e...

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në OKB, Nikki Haley deklaroi se Uashingtoni po përpiqet fort që të gjitha vendet ta njohin Kosovën në Kombet...

Ruani kartelat bankare, përmes kësaj pajisje lehtë mund të vidhen të dhënat (Video)

Një video shqetësuese është duke u shpërndarë shumë në rrjetet sociale. Kjo video ka të bëjë...

E Pazakontë, Sot Solstici i Verës – Diell Deri Vonë në Mbrëmje

Sot do të jetë dita më e gjatë e 2018 për të gjithë njerëzit që...

Ushtari i UÇK-së dhuron veshkën si donacion për shërimin e djalit të Halil Kastratit

Ndjehem krenar dhe kam nderin që në emër të bashkëluftëtarëve, të përshëndes me një vlersim...

Të thyesh me kokë 25 shalqinj për 30 sekonda!

Tafzi Ahmed nga Gjermania mban një rekord interesant botëror, atë të thyerjesh të më shumë...

NËNA E GJUAN FËMIJËN NGA DRITARJA PËR TA SHPËTUAR NGA ZJARRI

Një nënë nuk ka pritur dhe e ka gjuajtur fëmijën e saj nga dritarja në...

5 mijë miliardë qese plastike përdoren çdo vit në botë

Rreth 5 mijë miliardë qese plastike përdoren çdo vit në botë, si pjesa më e...

BOTA

Sot, më 16.10.2018 (e martë), ora 11:00, u bë inaugurimi i rinovimit të varrezave të vjetra të Tetovës. Në këtë inaugurim të pranishëm ishin: Myftiu i Tetovës Qani ef. Nesimi, Kryetarja e Komunës znj. Teuta Arifi, donatori i projektit...
Arsimtari 36 vjeçar është kapur me sasi të madhe të mariuanës, pas çka iu është caktuar masa e paraburgimit për 30 ditë..! Ai ka ligjeruar lëndën e etikës para nxënësve te shkollës “Kliment Ohridski” në Dellçevë. Nga inspektorati i arsmit kanë...
Para disa çasteve është vetëdorëzuar A.K autori i ngjarjes së mbrëmshmë në Reçicë të Vogël, ku la të vrarë gruan dhe një person tjetër. Sipas informatave, autori A.K është vetëdorëzuar në fshatin Gajre, tek disa pjestarë të policisë dhe të...
Sot ndërroi jetë babai i dëshmorit Burim Huseini, mësuesi i shquar nga Sllatina Nijazi Huseini. Lamtumira e fundit të ndjerit i jepet nesër, pas faljes së namazit të drekës! Pa Censurë rikthen në kujtesë edhe njëherë, duke i kushtuar rëndësi veprës...
Një person dyshohet se është vetëvrarë ditën e sotme. Ngjarja është regjistruar në Roskovec, ku një i ri u gjet pa shenja jete në banesën e tij. Ishin familjarët ata që panë 25-vjeçarin Elsid Isufaj, që dyshohet se ka vrarë veten...