BALLINA

ARGETIM

SHOWBIZ

Turqi, vdes në moshën 90-vjeçare Ara Guler, syri i Stambollit

Eshte ndarë nga jeta, në moshën 90-vjeçare, pas një ataku në zemër, fotografi legjendar turk Ara Guler. Presidenti turk, Erdogan, i cili është fotografuar gjithashtu...

Me kokainë dhe armë, Stresi u kap në hotel me një...

Reperi i njohur Arkimed Lushaj, i cili për fansat njihet si Stresi, u arrestua këtë të mërkurë nga policia i kapur me kokainë dhe...

Blero: Po të mos ishte kënga “5”, nuk e di a...

Artisti, Blero është mjaft i pëlqyer nga publiku shqiptar. Ai deri më tani ka sjell një mori këngësh dhe bashkëpunime të ndryshme me artistë të...

Ja cila është domethënia sekrete e numrit satanik 666

Ne të gjithë kemi dëgjuar për numrin famëkeq 666, i cili në mënyrë të fshehtë...

E rrallë: Të gjithë janë milionerë mirëpo nuk guxojnë të lënë fshatin

Fshati kinez i Huaxit, emri kolektiv i fshatit të të pasurve, është një krijim komunist...

E Pazakontë, Sot Solstici i Verës – Diell Deri Vonë në Mbrëmje

Sot do të jetë dita më e gjatë e 2018 për të gjithë njerëzit që...

Ushtari i UÇK-së dhuron veshkën si donacion për shërimin e djalit të Halil Kastratit

Ndjehem krenar dhe kam nderin që në emër të bashkëluftëtarëve, të përshëndes me një vlersim...

Të thyesh me kokë 25 shalqinj për 30 sekonda!

Tafzi Ahmed nga Gjermania mban një rekord interesant botëror, atë të thyerjesh të më shumë...

NËNA E GJUAN FËMIJËN NGA DRITARJA PËR TA SHPËTUAR NGA ZJARRI

Një nënë nuk ka pritur dhe e ka gjuajtur fëmijën e saj nga dritarja në...

BOTA

KËNGA:PRINDËRIT E MI TEKSTI DHE MUZIKA:LAURIJE IBRAHIMI ORKESTRIMI: ALBERT CAMI KËNDON: RONA CEKA   KËNGA:DUA TË KËNDOJ TEKSTI:HAJDAR HAJDARI MUZIKA DHE ORKESTRIMI : ADIS ISMAILI KËNDON: ARBA ISEINI   KËNGA:KËNGË PËR BABIN TEKSTI: AVNI QAHILI MUZIKA DHE ORKESTRIMI:KRISTI PASHA KËNDON: TUANA BUSHI   KËNGA:FATI I FËMIJËVE NË BOTË TEKSTI DHE MUZIKA:LAURIJE IBRAHIMI ORKESTRIMI:ALBERT CAMI KËNDON: ERVA JAKUPI   KËNGA:KËNDOJ...
“Dashuria e vërtetë nuk është numri i puthjeve që jepni, apo sa shpesh i merrni ato; dashuria e vërtetë është ndjenja që vazhdon ende edhe pas puthjes”. 1.Ai të vendos gjithmonë në vend të parë Eksperti i takimeve romantike, James Preece...
Ne të gjithë kemi dëgjuar për numrin famëkeq 666, i cili në mënyrë të fshehtë është quajtur “numri i bishës” në Dhiatën e Re, dhe kohët e fundit është bërë i njohur si numri i Antikrishtit. Por cila është domethënia...
Në këtë foto shfaqen rreth pesëdhjetë çiklistë të guximshëm që morën pjesë në një garë masive përgjatë cirkuitit më të frikshëm në të gjithë Kinën. Shtegu malor i biçikletave Laojun është bërë prej qelqi, një metër dhe 83 centimetra i...
Ka mijëra qytete në botë dhe secila prej tyre ka veçantinë e vet. Por disa zënë një vend nderi sepse përveç bukurisë natyrore kanë shumë për të ofruar në kulturë, histori, kulinari e në aspekte të tjera. Firence është kryeqendra...