BALLINA

ARGETIM

SHOWBIZ

Turqi, vdes në moshën 90-vjeçare Ara Guler, syri i Stambollit

Eshte ndarë nga jeta, në moshën 90-vjeçare, pas një ataku në zemër, fotografi legjendar turk Ara Guler. Presidenti turk, Erdogan, i cili është fotografuar gjithashtu...

Me kokainë dhe armë, Stresi u kap në hotel me një...

Reperi i njohur Arkimed Lushaj, i cili për fansat njihet si Stresi, u arrestua këtë të mërkurë nga policia i kapur me kokainë dhe...

Blero: Po të mos ishte kënga “5”, nuk e di a...

Artisti, Blero është mjaft i pëlqyer nga publiku shqiptar. Ai deri më tani ka sjell një mori këngësh dhe bashkëpunime të ndryshme me artistë të...

Shqiptarja nga Bujanoci gjendet e plagosur në Vranjë

Vajza me inicialet A.A. nga fshati Luçan i Bujanocit ishte goditur me një plumb në...

Ja cila është domethënia sekrete e numrit satanik 666

Ne të gjithë kemi dëgjuar për numrin famëkeq 666, i cili në mënyrë të fshehtë...

E rrallë: Të gjithë janë milionerë mirëpo nuk guxojnë të lënë fshatin

Fshati kinez i Huaxit, emri kolektiv i fshatit të të pasurve, është një krijim komunist...

E Pazakontë, Sot Solstici i Verës – Diell Deri Vonë në Mbrëmje

Sot do të jetë dita më e gjatë e 2018 për të gjithë njerëzit që...

Ushtari i UÇK-së dhuron veshkën si donacion për shërimin e djalit të Halil Kastratit

Ndjehem krenar dhe kam nderin që në emër të bashkëluftëtarëve, të përshëndes me një vlersim...

Të thyesh me kokë 25 shalqinj për 30 sekonda!

Tafzi Ahmed nga Gjermania mban një rekord interesant botëror, atë të thyerjesh të më shumë...

BOTA

Me 19.01.2019 rreth orës 09.00 në Stacionin Policor në Kërçovë është lajmëruar se në rrugën “Udha e vllehve” në Kërçovë, në shtëpinë në pronësi të H.M.(63) është shkaktuar një zjarr ku janë lënduar E.M.(27) dhe R.M.(68) nga Manastiri. E.M. dhe...
Me 19.01.2019 në ora 02.50 në Stacionin Policor në Krushevë, N.H.L.(19) nga Shkupi ka lajmëruar se ditën e njëjtë rreth orës 02.20 në Krushevë është sulmuar fizikisht nga personat M.F., M.Z. dhe dy persona tjerë me të cilët paraprakisht...
Me 19.01.2019 në ora 06.37 në SPB Shkup është lajmëruar se në poliklinikën “Cento” në Shkup është dërguar i vdekur një fëmijë një muajsh nga lagja Ilinden në Shkup. Gjatë bisedës me zyrtarët policor, prindërit e fëmijës së vdekur A.A.(26)...
Pas publikimit të lajmit për aktivitetet humanitare të humanistit mbarëshqiptarë Halil Kastrati në rajonin e Strugës, ka reaguar partia e Ziadin Selës. Ajo ka akuzuar Kastratin se po pranon dhe po shpërndan donacione me para ‘haram’, duke aluduar në...
Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shkup, Samuel Zhbogar ka shprehur bindjen se pas ratifikimit të Marrëveshjes së Prespës dhe miratimit të ndryshimeve kushtetuese, në Maqedoni, të njëjtën do ta bëj edhe Greqia, për shkak se, ka thënë ai, për...