BALLINA

ARGETIM

SHOWBIZ

Blero: Po të mos ishte kënga “5”, nuk e di a...

Artisti, Blero është mjaft i pëlqyer nga publiku shqiptar. Ai deri më tani ka sjell një mori këngësh dhe bashkëpunime të ndryshme me artistë të...

Këta janë të ftuarit e famshëm në dasmën e Elitës dhe...

Çifti i famshëm i estradës, Gjiko dhe Elita i kanë dhënë fund beqarisë. Ata janë duke e kurorëzuar dashurinë e tyre me martesë në një...

Diplomatja më e fuqishme amerikane ka bashkëshortin shqiptar, ja si e...

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në OKB, Nikki Haley deklaroi se Uashingtoni po përpiqet fort që të gjitha vendet ta njohin Kosovën në Kombet...

Ruani kartelat bankare, përmes kësaj pajisje lehtë mund të vidhen të dhënat (Video)

Një video shqetësuese është duke u shpërndarë shumë në rrjetet sociale. Kjo video ka të bëjë...

E Pazakontë, Sot Solstici i Verës – Diell Deri Vonë në Mbrëmje

Sot do të jetë dita më e gjatë e 2018 për të gjithë njerëzit që...

Ushtari i UÇK-së dhuron veshkën si donacion për shërimin e djalit të Halil Kastratit

Ndjehem krenar dhe kam nderin që në emër të bashkëluftëtarëve, të përshëndes me një vlersim...

Të thyesh me kokë 25 shalqinj për 30 sekonda!

Tafzi Ahmed nga Gjermania mban një rekord interesant botëror, atë të thyerjesh të më shumë...

NËNA E GJUAN FËMIJËN NGA DRITARJA PËR TA SHPËTUAR NGA ZJARRI

Një nënë nuk ka pritur dhe e ka gjuajtur fëmijën e saj nga dritarja në...

5 mijë miliardë qese plastike përdoren çdo vit në botë

Rreth 5 mijë miliardë qese plastike përdoren çdo vit në botë, si pjesa më e...

BOTA

Gjykata Themelore e Prizrenit, Departamenti i Përgjithshëm Penal, duke vendosur sipas kërkesës së Prokurorisë Themelore të Prizrenit, ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji ndaj të pandehurve me iniciale F.B. dhe A.H., që të dy nga...
E ndjera Medina Buleshkaj kishte probleme me zemër që nga mosha 2 vjeçare Lulet janë vendosur në bankën ku deri dje ulej Medina Buleshkaj. 13 vjeçarja nga Istogu ndërroi jetë deri sa po mbante mësim në shkollën Bajram Curri. Drejtori i shkollës,...
Një shtetas nga Shqipëria u ndalua dhe prangos nga autoritetet policore në Itali, pasi u kap me një sasi droge. Ai u arrestua nga policia italiane në Taranto, ku gjatë kontrollit iu gjet 4 kg heroinë. I arrestuari është 32-vjeçari Edson...
Dy automjete janë përfshirë nga zjarri njëra pas tjetrës, teksa kanë qenë të parkuara. Zjarri është pikasur në orët e para të mëngjesit të djeshëm, e hënë, në Sarandë, transmeton Televizioni Koha. Më konkretisht rreth orës 02:20, në afërsi të banesës,...
Një i ri nga Shqipëria është arrestuar nga autoritetet greke mesnatën e kaluar. Ai është një 19-vjeçar ndërsa u ndalua në Thesprotia, duke trafikuar rreth 16 kg lëndë narkotike kanabis sativa, transmeton Televizioni Koha. Ai ishte duke ecur në këmbë, dhe...