BALLINA

ARGETIM

SHOWBIZ

Me kokainë dhe armë, Stresi u kap në hotel me një...

Reperi i njohur Arkimed Lushaj, i cili për fansat njihet si Stresi, u arrestua këtë të mërkurë nga policia i kapur me kokainë dhe...

Blero: Po të mos ishte kënga “5”, nuk e di a...

Artisti, Blero është mjaft i pëlqyer nga publiku shqiptar. Ai deri më tani ka sjell një mori këngësh dhe bashkëpunime të ndryshme me artistë të...

Këta janë të ftuarit e famshëm në dasmën e Elitës dhe...

Çifti i famshëm i estradës, Gjiko dhe Elita i kanë dhënë fund beqarisë. Ata janë duke e kurorëzuar dashurinë e tyre me martesë në një...

Ruani kartelat bankare, përmes kësaj pajisje lehtë mund të vidhen të dhënat (Video)

Një video shqetësuese është duke u shpërndarë shumë në rrjetet sociale. Kjo video ka të bëjë...

E Pazakontë, Sot Solstici i Verës – Diell Deri Vonë në Mbrëmje

Sot do të jetë dita më e gjatë e 2018 për të gjithë njerëzit që...

Ushtari i UÇK-së dhuron veshkën si donacion për shërimin e djalit të Halil Kastratit

Ndjehem krenar dhe kam nderin që në emër të bashkëluftëtarëve, të përshëndes me një vlersim...

Të thyesh me kokë 25 shalqinj për 30 sekonda!

Tafzi Ahmed nga Gjermania mban një rekord interesant botëror, atë të thyerjesh të më shumë...

NËNA E GJUAN FËMIJËN NGA DRITARJA PËR TA SHPËTUAR NGA ZJARRI

Një nënë nuk ka pritur dhe e ka gjuajtur fëmijën e saj nga dritarja në...

5 mijë miliardë qese plastike përdoren çdo vit në botë

Rreth 5 mijë miliardë qese plastike përdoren çdo vit në botë, si pjesa më e...

BOTA

Reperi i njohur Arkimed Lushaj, i cili për fansat njihet si Stresi, u arrestua këtë të mërkurë nga policia i kapur me kokainë dhe armë. Prangosja e tij u bë në një hotel në zonën e Linzës, në periferi të...
Goditet një tjetër rast shpërndarje të lëndëve narkotike në doza të vogla në shkolla, duke vënë në pranga një person. Efektivët e policisë Librazhd në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponjat”, bazuar në informacionet e marra në rrugë operative se...
Një grua u arrestua nga policia, pas zbulimit të një sasie lënde narkotike në pikën kufitare të Kakavijës, të dërguar si porosi drejt Greqisë. Gjatë ditës së djeshme, e mërkurë, efektivët e policisë kanë përzgjedhur për kontroll më të detajuar...
Një grua shqiptare është vrarë nga nipi i saj 19-vjeçar, mbrëmjen e kësaj të marte. Krimi i rëndë ka ndodhur në një banesë në Frauenfeld të Zvicrës, ku si i dyshuar për ngjarjen është shqiptari Fatmir T. I dyshuari u arrestua...
Arbër Çeliku Ajo që po ndodh në Maqedoni qe katër ditë, nuk arrij ta kuptoj as nga perspektiva ime e gjuhëtarit. AMNISTI? Hap fjalorin shpjegues të shqipes, pastaj DUDEN. Nuk është fjala vetëm për amnisti politike, e cila duhet të...