Home / Lajme / Maqedoni / Maratona e këngës popullore për herë të parë në Tetovë
Maratona e kenges popullore per here te pare ne Tetove

Maratona e këngës popullore për herë të parë në Tetovë

25 korrik-
Ky festival i këngës popullore e qytetare që për herë të parë do të mbahet në Tetovë e bën qytetin tonë të bashkohet me festimet e qyteteve tjera shqiptare.

Në organizim të TV KLAN dhe PROMOTOR dhe me përkrahje të komunës së Tetovës, të hënën, më 26 korrik, me fillim në orën 19:00 në sheshin “ILIRIA”, Maratona e këngës popullore dhe qytetare do të ketë ndalesën e radhës në qytetin e Tetovës.

Ky festival i këngës popullore e qytetare që për herë të parë do të mbahet në Tetovë e bën qytetin tonë të bashkohet me festimet e qyteteve tjera shqiptare.
Në festival do të marrin pjesë emra të njohur të muzikës popullore si: Eli Fara, Bujar Qamili, Ylli Baka, Silva Gunbardhi, Selami Kolonja, Eranda Libohova dhe shumë këngëtarë të tjerë

Gjithashtu lexo

SHKUP (АА) – “Zhdukja e më shumë se 10 mijë fëmijëve refugjatë të cilët kanë udhëtuar pa shoqërim të prindërve apo kujdestarit në vendet evropiane paraqet një fakt dëshpërues jo vetëm për sistemin demokratik por edhe për atë të sigurisë”, thotë në bisedën për Anadolu Agency (AA), Dragi Zmijanac, drejtor ekzekutiv i Ambasadës së parë të fëmijëve në botë “Megjashi” në Shkup.

Foto :  Dragi Zmijanac, drejtor ekzekutiv i Ambasadës së parë të fëmijëve në botë “Megjashi” në Shkup. ( Vedat Abdul - Anadolu Ajansı )

Zmijanac: Zhdukja e 10 mijë fëmijëve refugjatë, fakt dëshpërues për sistemin demokratik dhe të sigurisë

“Zhdukja e më shumë se 10 mijë fëmijëve refugjatë të cilët kanë udhëtuar pa shoqërim …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *